Μπάσκετ

Μπάσκετ
  1. Δύο παρατάσεις και αρκετά "διπλά" είχαμε στη 2η αγωνιστική της Γ' Εθνικής, που έχει από πολύ νωρίς μεγάλο ενδιαφέρον και πολλές αμφίρροπες αναμετρήσεις.
  2. Δεν πατάει φρένο ο Νίκος Παππάς! Μετά την φραστική επίθεση στον Θανάση Σκουρτόπουλο, τα έβαλε και με τους δημοσιογράφους λίγο μετά την καταγραφή της συμπεριφοράς του στο παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Γυμναστικό.
  3. Μελίσσια, Σπόρτιγκ και Ελευθερία Μοσχάτου πήραν σημαντικές νίκες στον Όμιλο Νότου για την 2η αγωνιστική της Α2 Γυναικών, την ίδια στιγμή που στον Όμιλο Βορρά συνυπάρχουν στην κορυφή 4 ομάδες!
  4. Η Αρμάνι Μιλάνο τα βρήκε σκούρα στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Μπρίντισι, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο ξέσπασε, φτάνοντας σε μία άνετη νίκη με 93-73.
  5. Δείτε σε VIDEO τη στιγμή που ο Νίκος Παππάς τα έβαλε με τον ομοσπονδιακό τεχνικό και προπονητή του ΓΣΛ, Θανάση Σκουρτόπουλο.
  6. Φοβερό ματς έγινε στη Θεσσαλονίκη, με τον ΠΑΟΚ να κερδίζει τον Παναθλητικό στις λεπτομέρειες. Άνετος ο Ολυμπιακός Βόλου απέναντι στον Παναθηναϊκό, διπλό στην Καλλιθέα ο Πανιώνιος, μεγάλη νίκη ο Φάρος.
  7. Χωρίς τον αρχηγό του, Βασίλη Σπανούλη, θα ταξιδέψει ο Ολυμπιακός στο Τελ Αβίβ για το παιχνίδι της Τρίτης με τη Μακάμπι. Αμφίβολος και για τον αγώνα με τη Χίμκι ο πολύπειρος γκαρντ.
  8. Οι Γιώργος Διαμαντάκος και Γκάρι Φορμπς αποχώρησαν με πρόβλημα τραυματισμού από το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό Superfoods, θα είναι όμως διαθέσιμοι για τον αγώνα που ακολουθεί με την Κύμη (28/10, 16:30).
  9. Με τον Μπόγιαν Ντούμπλιεβιτς να σημειώνει το νικητήριο καλάθι, η Βαλένθια επιβλήθηκε με 93-91 εκτός έδρας της Μούρθια.
  10. Ενα από τα σουτ της χρονιάς πέτυχε ο Αλέξανδρος Μαγιντόμπε, στο τέλος της πρώτης περιόδου της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ένωση Ιλίου και την Αχαγιά '82 (VIDEO).
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.